Intel, sürücüsüz otomobil cephesinde güçlenmek için Itseez’i satın aldı

Intel, sürücüsüz otomobil cephesinde güçlenmek için Itseez’i satın aldı
, Dijital
Dev teknoloji şirketlerinin tamamı sürücüsüz otomobil dikeyine bir şekilde dokunmak istiyor. Bu devlerden biri de hiç şüphesiz Intel ve henüz satın aldığı Itseez adlı girişimle bu dikeydeki hedeflerini ele veriyor.

San Francisco’da kurulan Itseez, sürücüsüz otomobiller için navigasyon sistemi geliştiren bir girişim. Makine öğrenmesi temelli teknolojiler geliştiren Itseez, sürücüler için çeşitli asistan sistemleri geliştiriyor. Yayaların ve trafik ışıklarının tanınması ile potansiyel kazalara karşı erken uyarı sistemi Itseez’in üzerinde çalıştığı teknolojilerden bazıları.

 

Intel’de nesnelerin internetine odaklanan Internet of Things Group adlı bir birim var ve bu birimin Kıdemli Başkan Yardımcısı Doug Davis, Itseez’i Intel’in yol haritasında niteliğinde bir girişim olduğunu söylüyor. Zira Itseez, sadece sürücüsüz (otonom) araçlar konusunda derin öğrenme temelli uygulamalar geliştirmiyor. 11 yıllık bir şirket olan Itseez, robotikten gözetime, akıllı telefonlardan spor analitiğine uzanan geniş bir alanda çeşitli algoritmalar geliştiriyor.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...