GÖNÜLLERİN SARAYI EĞİTİM HAYATINA BAŞLADI

GÖNÜLLERİN SARAYI EĞİTİM HAYATINA BAŞLADI
, Dosya
Saray İlkokulu ve Ortaokulu; Farklı ve gösterişli mimarisi, çalışma ortamları, donatımı ve eğitim anlayışıyla temel eğitime çok iddialı bir giriş yaptı.

Saray Okulları  Müdürü Mecit Güneş, Saray eğitim kurumlarının eğitim anlayışı, Saray’lı olmanın ayrıcalıkları ve Saray’ın neden tercih edilmesiyle ilgili bilgiler verdi.   

ANNE VE BABALARIN HAYALLERİNDEKİ ÇOCUKLARI YETİŞTİRİYORUZ

Düzce'nin köklü eğitim kurumlarından olan ve yaklaşık 2 bin talebeye hizmet veren Saray Eğitim Kurumları İlimizde; Erkek yurtları, Kız yurtları, Üniversite yurtları, Anaokulları, İlkokul ve Ortaokul’larıyla hizmetlerine kararlılıkla devam etmektedir. Saray Eğitim Kurumları; hazırlamış olduğu ideal eğitim ortamlarında, kendisine emanet edilen çocuklarımızı; Allah sevgisi, vatan sevgisi ve insan sevgisiyle bezenmiş, milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkemizin ve insanlığın ihtiyacı olan üstün bilgi, beceri, tutum ve karakter özelliklerine sahip idealist bireyler olarak yetiştirmektir. Nitelikli ve farklı eğitim anlayışımızla; anne ve babaların hayallerindeki çocukları yetiştiren, ülkemizin iftihar ettiği hayırlı nesilleri milletimizin hizmetine sunan, eğitim ve öğretimde kalite, güven ve huzurun merkezi bir eğitim kurumu olmak en büyük hedefimiz.

ÖĞRETMENLERİMİZ DERSİNİN ÖĞRETMENİ DEĞİL, ÖĞRENCİSİNİN ÖĞRETMENİ

Eğitime gönül vermiş, her öğrencisinin farklı ve özel olduğunun bilincinde “sadece dersinin öğretmeni değil, öğrencisinin öğretmeni” anlayışına sahip, yüreğini ortaya koyarak öğrencisinin sınava ve hayata hazırlığını keyifli bir uğraşa dönüştüren, takım ruhuna sahip bir eğitim kadromuz var.

ÖĞRENEN VE ÖĞRENDİKLERİNİ YAŞAYAN BİR NESİL YETİŞTİRİYORUZ

Bilgiyi araştıran, sorgulayan, eleştiren, yapılandıran, analiz eden ve problemlerle karşılaştığında çözüm üreten, Bilimsel ve sosyal olgunluğu yakalamış, ne istediğini bilen, özgüven sahibi, elde ettiği sosyal, kültürel ve akademik birikimleri ulusal ve uluslararası platformlarda aktarabilen, yaratılış amacını bilen ve buna göre davranan, milli, manevi, kültürel değerlerini benimsemiş ve gücünü bu değerlerden alan, kendisine, ailesine ve milletine faydalı, bütün yönleriyle gelişmiş, yüksek karakterli bir nesil yetiştirebilmek için derslerin ilmek ilmek, sabırla ve sevgiyle işlendiği özgün ve özel bir eğitim anlayışıyla hizmet veriyoruz.   Kısacası,   öğrenen ve öğrendiklerini yaşayan bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz.    

ŞEHİR VE TRAFİK GÜRÜLTÜSÜNDEN UZAK, HUZURLU BİR EĞİTİM ORTAMI OLUŞTURDUK

Şehir ve trafik gürültüsünden uzak, ulaşımı kolay; Düzce Merkez Şıralık mahallesinde, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü spor tesisleri yanında, yeşilliklerle iç içe, 6.050 m2 kapalı alan, 7.000 m2 açık alana sahip 480 öğrenci kapasiteli 12 derslikli İlkokul ve 12 derslikli Ortaokul, binamızda şehir ve trafik gürültüsünden uzak, huzurlu bir eğitim ortamı oluşturduk.  Akıllı derslikler, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı, Bilgisayar Laboratuvarı, Kütüphane, Yemekhane, Konferans Salonu, Açık Futbol-Voleybol-Basketbol Sahaları, Tenis Kortu ve Oyun Parkı ile Modern eğitim sisteminin ihtiyaçlarına göre donatılmış okul binamızla, öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

ETKİN İLETİŞİM BECERİLERİ İLE DONATIYORUZ

Öğrenciyi merkezine alan, etkin ve verimli öğrenmeye dayalı, farklı yaklaşımların kaynaştırılarak  uygulanmasıyla zenginleştirilmiş, Saray Eğitim Modelinde; yabancı dil dersleri veriyoruz. İngilizcenin “Yaşam Dili” olarak görüldüğü ve uygulandığı bir eğitim sistemi, dil öğretimi müfredatında Avrupa Dil Politikası programı ve ders kaynakları, Tüm sınıf seviyelerinde Yoğun İngilizce Programı, Dil eğitiminde işitsel ve görsel bütünlüğün sağlanması için Akıllı Tahtalarla donatılmış Sınıflar, Dil eğitimini uygulamalı olarak veren Yabancı Öğretmenler, “Uzakları Yaklaştırıyoruz” projesi kapsamında çözüm ortağımız Londra’da Marathon Science School işbirliği ile yurt dışı yaz okulları, Eğlenceli dil oyunları, zengin kaynaklar, sinema gösterileri, yarışmalar ve dramatizasyon çalışmaları,  “Çok Dilli Yeni Hayat” projesi doğrultusunda 2.yabancı dil olarak Arapça dersleriyle, öğrencilerimizi hızla değişen dünya ile sosyal ve mesleki yaşamlarında etkin iletişim becerilerine sahip olabilmeleri için donatıyoruz.

ÖĞRENCİLERİMİZE KARAKTER EĞİTİMİ VERİYORUZ

Karakter eğitimi ile öğrencilerimizin kendisine, ailesine ve milletine faydalı olacak değerleri kazandırmak, ahlaki açıdan gelişimlerine katkıda bulunmak, hayatın gerçek gayesini bulma ve erdemli yaşamak gibi mana arayışlarına sahip olmalarını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda, her öğrenciye etkin, uygulamalı değerler eğitimi, kendi seviyelerine göre oluşturulan her 10 kişilik küçük gruba bir uzman eğitmen, erkek ve kız öğrenciler için ayrı ayrı tasarlanmış özel karakter eğitim derslikleri, Kur’an-ı Kerim, İlmihal, Sure ve Dua ezberleri, Siyer-i Nebi, Tecvit, Osmanlıca, Adab-ı Muaşeret dersleri ve belirli bir seviyeden sonra Arapça eğitimi, Her ay farklı değerler ve bu değerler kapsamında gerçekleştirilen, kısa film, drama, seminer çalışmaları, yarışmalar ve birçok uygulamalar ile öğrenilenleri kazanıma dönüştürme etkinlikleri yapıyoruz.

Karakter eğitimi derslerimiz sadece derslere sıkıştırılmış bir eğitim değil, öğrencinin hayatı boyunca devam eden; okulunda, evinde, sosyal hayatında, arkadaşları arasında ve hayatın her alanında varlığını sürdüren bir eğitimdir.

MÜKEMMEL BİR TEOG BAŞARISI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Sistemler sürekli değişse de beklentilerin asla değişmediği gerçeği doğrultusunda; her üniteden sonra KDU (Kazanım Değerlendirme Uygulama) sınavları yapıyoruz. Merkezi sınavlara hazırlık için tüm sınıf seviyelerinde (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar), her ay TEOG Deneme uygulamaları yapıyoruz.  Sınav öncesi her öğrencinin kendi başarısı doğrultusunda bireysel hedef çalışmaları; sınav sonrası detaylı analizler ve problem çözme stratejileri ile yapılan ölçme değerlendirmeler doğrultusunda eksikleri gidermek için bireysel ya da grup etütleri uyguluyoruz.  Mükemmel bir TEOG başarısı için sınavlardan en az 45 gün öncesinde başlayan Hızlandırılmış Çalışma Programları, Eğitim Liderlerimiz ve Rehber Öğretmenlerimiz tarafından, yakın ilgi ve sürekli takip kapsamında tüm öğrencilerimizi kuşatıcı çalışmalar yapıyoruz.

İLGİ VE YETENEKLERE GÖRE ÖĞRENCİ KULÜPLERİNE YÖNLENDİRİYORUZ

Öğrencilerin zihinsel, duygusal, sosyal ve ruhsal gelişimlerinde, sosyal ve kültürel faaliyetlerin öneminin farkındayız. Bu amaçla öğrencilerimiz ilgi duydukları ya da yetenekleri doğrultusunda etkin kulüp faaliyetlerinden yararlanmakta ve ayrıca aldıkları eğitimleri yerel ve ulusal müsabakalarda sunmaktadırlar. Matematik, Uzay ve Havacılık, Web Tasarım, Akıl Oyunları...Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Okçuluk, Badminton...Drama, Ebru, Geleneksel Türk Sanatları, Fotoğrafçılık, Masa Tenisi...Kütüphane, Güzel Konuşma, Yazarlık, Okul Gazetesi bunlardan bazıları.

GELİŞİM ATÖLYELERİMİZDE HER ORTAMDA KEŞFEDEN ÖĞRENCİLER YETİŞTİRİYORUZ

Bağımsız düşünen, fikirleri özgürce ortaya koyan ve paylaşan; her ortamda keşfeden, hem kişisel gelişim hem de eğitim disiplini sağlayan bireyler yetiştirmek için Zeka ve Akıl Oyunları Eğitimi Atölyesi,  Drama Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Bilişim Atölyesi, Yazarlık ve Yazma Atölyesi gibi kültürel ve sanatsal atölyeler sunuyoruz.

ZEKÂ VE AKIL OYUNLARI EĞİTİMİ ATÖLYEMİZ VAR

Çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıra dışı düşünme, dikkat - konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan zeka ve akıl oyunları eğitim atölyelerimiz mevcut.

Bu nedenle zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayan zeka oyunlarının eğiticisi ve uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmalarını hedefliyoruz.

 ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN-VELİ VE KURUM ARASINDA ETKİN BİR İLETİŞİM AĞIMIZ VAR

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Merkezimiz; Öğrenci-Öğretmen-Veli ve kurum arasında etkin bir iletişim ağı oluşturarak; öğrencilerin gerçek performansını ortaya çıkarıp elde edebileceği en iyi başarıya ulaşmasına yardımcı oluyor.

“BENİM ÖĞRENCİM” UYGULAMASIYLA BİREYSEL REHBERLİK ÇALIŞMALARIMIZ VAR

Öğrenciyi tanıma, okula uyum, öğrenmeyi öğrenme, sınıf gözlem ve takip, öğrenci-veli iletişimi, sınav sistemi, sınav kaygısı, test çözme teknikleri, verimli ders çalışma, dikkat, hedef belirleme, motivasyon çalışmaları, kariyer planlama, özgüven duygusu, sosyal ilişkiler kurabilme, ergenlik sorunları gibi konularda bireysel ve grup rehberlik çalışmaları yaptığımız “Benim Öğrencim” uygulamamız var.

HER SINIFIN BİR EĞİTİM LİDERİ VAR

Saraylı her öğrenci, Saray patentli Eğitim Liderliği sisteminin ayrıcalığı ile geleceğe daha emin adımlarla ilerler. Başarıya giden yol ayrıntılarda gizlidir. Ayrıntılardaki düzen, disiplin, samimiyet, ilgi, takip ve başarı ne denli kuvvetli olursa netice de bizim için o denli mutlu edici olur. Bu nedenle her sınıfın, kız öğrencilerimiz için ayrı, erkek öğrencilerimiz için ayrı birer Eğitim Lideri vardır. Eğitim Liderleri, her öğrencisi ile yakından ilgilenir ve öğrencinin kişisel sorunlarını, akademik ve sosyal gelişimi ile ilgili sorunlarını, öğretmenleri ile ilgili durumlarını, öğretmenlerinin de öğrencisi ile ilgili değerlendirmelerini takip ederler. Haftalık ve aylık veli görüşmelerinde de velilere öğrencisi hakkındaki değerlendirmelerini sunarlar.

DERSONET PROGRAMI İLE HER AN VELİYE BİLGİ AKTARIMI SAĞLIYORUZ

Öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılarını; kişisel gelişimlerini, rehberlik çalışmalarını, okul devamsızlıklarını, ödev ve etüt takiplerini yürüten ve her an veliye bilgi aktarımını sağlayan Dersonet Programını kullanıyoruz.

AR-GE VE İNOVASYON ÇALIŞMALARI YAPIYORUZ

Eğitime kalite katmak, modern eğitim sisteminin ihtiyaçlarını yakından takip edip, yepyeni ve özgün projelerle başarıya ilerlemek, Yönetim sisteminde, eğitim öğretim sisteminde, yetiştirdiğimiz öğrencide ve fiziksel alanlarda hedeflenen kaliteye ulaşmak, Elde var olan ürün ve hizmeti daha kullanışlı, daha çok insanın işine yarayacak hale getirmek için ar-ge ve inovasyon çalışmaları yapıyoruz.

HAFTA İÇİ HER GÜNÜN İLK SAATİ KİTAP OKUMA SAATİ YAPIYORUZ

Çocuklarımızın özgüveni yerinde, hayal dünyası zengin, daha geniş bakış açısına sahip olmaları için "Saraylı Okur" projesi hazırladık. Hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz hem de velilerimiz için özel olarak tasarlanmış nezih bir kütüphanemiz var.  Hafta içi her gün, günün ilk saati, tüm Saray Ailesi ile birlikte kitap okuma saati yapıyoruz.  Bu kapsamda  okuma, okuduğunu anlama, anladığını ifade edebilme çalışmaları, okumayı daha zevkli kılmak için okuma oyunları, güncel ve bilimsel konuların takip edildiği süreli yayınlar, birinci kademede görsel ve duyuşsal okuma çalışmaları, ortaokul öğrencilerimiz için Hızlı Okumu Teknikleri, kitap tanıtımları, yazarlarla buluşma ve söyleşi günleri düzenliyoruz.

 SARAY ÖĞRENCİSİ EN ÖNEMLİ ŞEYİN SAĞLAM BİR KARAKTER OLDUĞUNU BİLİR

Saray öğrencisi, her şeyden önce Saray Ailesinin önemli bir parçasıdır. Verilen hizmetlerden eşit bir şekilde yararlanır. İdealleri ve ideallerini gerçekleştirme inancı yüksektir. Kendi başarısıyla yarışır. Yeteneklerini keşfeder. Öğrenen ve öğrendiğini uygulayandır. Akl-ı selim sahibi olmayı öğrenir. Araştırır, düşünür, eleştirir ve problemlere çözüm üretir. Geçmişini, bugününü ve geleceğini bütünsel yapıda ele alır. Akademik başarıyı manevi başarı ile taçlandırır. Hayatta sahip olabileceği en önemli şeyin sağlam bir karakter olduğunu bilir.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...