EK BİNAYLA RAHATLAYACAK

EK BİNAYLA RAHATLAYACAK
, Dosya
Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ndeki yoğunluk yapımı tamamlanan ek binanın hizmete girmesiyle azalacak.

Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binası inşaatı tamamlanırken çevre düzenlenmesi de bitmek üzere. Ek hizmet binasının önümüzdeki günlerde açılması planlanıyor.

Hukuki süreçler ve projede yapılması gerekli düzeltmeler nedeni ile inşaat süresinde sarkma gerçekleşen Düzce Üniversitesi'ne bağlı Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Ek Hizmet Binasında inşaat çalışmaları tamamlandı ve çevre düzenlemesine geçildi. Binasının kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine girmesi bekleniyor.

Ek binada 111 poliklinik odası yanı sıra, 19 yataklı hemodiyaliz ünitesi, 9 yataklı uyku laboratuvarı, 19 hasta koltuğuna sahip onkoloji-hematoloji gündüz tedavi ünitesi, Girişimsel Radyoloji laboratuvarı ve MR, tomografi üniteleri bulunuyor.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği, Adalet Bakanlığı'nın genelgesine uygun olarak yaptırdığı proje tadilatı ile mahkûm hastalar için 3 muayene odasını ve Adli Tıp birimi için ek üniteyi projeye ekletti.

Ayrıca binanın çatı katında ise hastane personelinin kullanımı için, gerektiğinde poliklinik hastalarına ve servislerde yatarak tedavi gören hastaların yakınlarına da hizmet verebilecek 600 m2 kullanım alanı olan kafeterya da yapılıyor.

Ek binalar ile 27 bin m2 olan mevcut Hastane Binasında yaklaşık 20 bin 810 m2'lik artış olacak. Bu hizmet alanlarının yaklaşık olarak iki katına çıkarılması anlamına geliyor.  

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...