Havacılık Pisti sözde kaldı

Havacılık Pisti sözde kaldı
, Dosya
​Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Ahmet Arslan’ın Düzce’ye ziyaretinde sözünü verdiği Gölyaka Havacılık pistinin akıbeti merak konusu oldu. Bakan Arslan’ın ziyaretinin ardından Düzce’de herhangi bir yetkilinin konu ile ilgili açıklama yapmaması “Havacılık pisti” sözde mi kaldı yorumlarına neden oldu.

Düzce’nin doğa sporları turizminde çok önemli bir yeri olan Gölyaka Havacılık Pistinin akıbeti bilinmiyor. Eski Düzce Valisi şu anda Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı olan Ali Fidan zamanında büyük umutlar beslenen Gölyaka Havacılık Festivali ve havacılık pisti çalışmalarında büyük bir sessizlik hâkim.

Konu ile ilgili en yetkili ağız olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleştirme Bakanı Ahmet Arslan’da Düzce ziyaretinde Gölyaka Havacılık Pistinden bahsetmiş ve en kısa zamanda projenin hayata geçirileceğini açıklamıştı.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’da "Modern Uygulamalar ve Yenilikçi Yöntemler ile Düzce Turizm Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi" Sunumuna konuyu gündeme getirmişti.

Ancak pist hakkında sonraki süreçte herhangi bir açıklama yapılmaması siyasilerin ve bürokratların işin üzerine düşmediği ve Düzce’ye verdikleri değeri gösterir nitelikte. Gölyaka Havacılık Pisti projesinin de birçok proje gibi zamanla unutulup gitmesi Düzce’nin doğa sporları turizmine büyük darbe vuracak gibi gözüküyor.

Gölyaka Havacılık Pistinde 550 metre uzunluğunda hali hazırda bir pist bulunuyor ancak pistin yetersiz ve küçük olması da vatandaşların tepkisini çekiyor.

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...