Yaşam ve Kariyer Panayırı Düzenlendi

Yaşam ve Kariyer Panayırı Düzenlendi
, Dosya
Düzce Üniversitesi Kariyer Topluluğu’nun düzenlediği “Yaşam ve Kariyer Panayırı” etkinliğinde öğrencilerimiz, alanında birbirinden başarılı kişilerle bir araya geldi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasın gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, kariyerin çok uzun bir süreç olduğunu ifade ederek, kişinin doğumuyla başladığının altını çizdi. Kişinin kariyer oluşturmasında ailelerin önemine de değinen Prof. Dr. Şahin, küçük yaşlarda başlayan kariyer hedefinin belirlenmesinde, ailelerin anlayışıyla ve çocukların önünü açmasıyla ilgili olduğunu belirtti. Ebeveynlerin çocuklarına bakış açılarının “Benim kızım ya da benim oğlum ileride hak ettiği yere gelecek, çocuklarımda bu yetenek ve istek var. Onlarla gurur duyuyorum.” şeklinde olması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Şahin, aksi taktirde çocukların kariyerinin başlamadan bitebileceğini katılımcılarla paylaştı. Kariyer hedeflerinde arkadaş ortamlarının da etkisi olduğunu belirten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, arkadaş çevresinde inovatif düşünebilen, ileriyi görebilen, belirli bir iş ahlakına sahip kişilerin olması, başarılı bir kariyer yapma şansının daha da arttırdığını belirterek, etkinliğin herkes için faydalı olması temennisiyle sözlerini sonlandırdı.

Başarı hikayelerinden kariyer hedeflerine, özgeçmiş hazırlamadan mülakata hazırlanma tekniklerine kadar oldukça kapsamlı konuların ele alındığı program, gelenekselleşmiş “YAKA” konsepti; “Hayal ET – Sınırları Zorla – Başarıyı YAKA’la” sloganı ile 3 oturum şeklinde 2 gün sürdü.

Ulusal alanda gerçekleşen “YAKA’18 / Yaşam ve Kariyer Panayırı” etkinliğinde, sektörlerinde önemli yere sahip; güçlü firmaların tecrübe paylaşımları, workshoplar, B2S programları katılımcılarla paylaşılarak, bazı firma stantları da etkinlik süresince açık tutularak ziyaretçiler bilgilendirildi.

Etkinlik süresince devam eden çekilişlerle programa katılım gösteren öğrencilere sürpriz hediyeler takdim edildi. Yoğun katılımın olduğu program hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...