Teknopark’da çalışmalar sürüyor

Teknopark’da çalışmalar sürüyor
, Editörden
Kasım ayında bitmesi beklenen Teknopark İnşaatında çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçen Teknopark’ın yeni hizmet binasında çalışmalar devam ediyor.

Kasım ayında açılması planlanan Teknopark’ın  kaba binası tamamlanırken ince işçilik ve çevre düzenleme çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor ancak çalışmaların bu ay içerisinde bitirilemeyeceği ve açılışın Aralık ayına ya da yılbaşına sarkma ihtimalinin de değerlendirmeye alındığı iddia ediliyor.

14 bin metrekare alan üzerine mart ayında inşaatına başlanılan ve çok kısa sürede tamamlanarak Kasım ayına yetiştirilmeye çalışılan teknoparkın hava şartları da göz önüne alındığında yıl sonunda bitirilebileceği iddia ediliyor.

Düzce Teknopark’ın ortakları kimler?

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın uygun görüşleri alınarak 1 Ekim 2010 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuş ve 32 ortakla birlikte 20 Nisan 2011 tarihinde resmi olarak faaliyete geçmiştir. Kurucu ortakları arasında Düzce Üniversitesi, Düzce Belediyesi, İl Özel İdaresi, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi, ODTÜ Teknokent ve Düzce’nin önde gelen sanayi kuruluşları bulunmaktadır.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...