ARABANI SEVİYORSAN İYİ AKÜ AL

ARABANI SEVİYORSAN İYİ AKÜ AL
, Gezi & Yorum
Güloğlu Akü Market marka aküleri en uygun fiyat garantisi ile kapınıza getiriyor. Mutlu Akü, İnci Akü, Çelik Akü, Yusa Akü, Varta Akü, Delphi Akü, Yiğit Akü,Bosch Akü çok uygun fiyatlarla Güloğlu Akü Market‘te.

Güloğlu Akü Market marka aküleri en uygun fiyat garantisi ile kapınıza getiriyor. Mutlu Akü, İnci Akü, Çelik Akü, Yusa Akü, Varta Akü, Delphi Akü, Yiğit Akü,Bosch Akü çok uygun fiyatlarla Güloğlu Akü Market‘te.

İster telefonla, ister internet üzerinden siparişinizi verebilir, Düzce’nin her bölgesine yapılan servis hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Akünüzü aracınıza monte edip, gerekli ölçümleri yaparak garanti belgenizi teslim alabilirsiniz. Üstelik kapıda ödeme kolaylığıyla…

2010 yılında Sanayi Çarşısında hizmete başlayan Güloğlu Akü Market oto elektrik, aracınızın her türlü akü tamir ve bakımının yanı sıra çalışan aksamıyla ilgili her işlemi yapıyor. Nuri Çavuşoğlu ve Nahit Gül’ün birlikte işlettiği Güloğlu Akü Market müşteri memnuniyetine önem veriyor. Nahit Gül, firmayla ilgili bilgiler verirken, araç sahiplerini akü ve elektrik aksamı konusunda uyarıyor….

AKÜDE 7 FİRMA İLE ÇALIŞIYORUZ

2010 yılında Güloğlu akü market oto elektrik olarak kurduk. Otomotiv sektörünün bir parçasıyız. Akü’de yaklaşık 7 firma ile çalışıyoruz. Ancak bütün markaları tedarik ediyoruz. Yiğit, Varta ve Klas akünün yetkili servisiyiz. Sektör olarak otomotivde her türlü akü tamir ve bakımını yapıyoruz. Aküde bütün sektöre hitap ediyoruz.  

İNTERNET ÜZERİNDEN DE HİZMET VERİYORUZ

İnternet üzerinden de çalışıyoruz. Otobanda kalan araçlara bile hizmet verebiliyoruz. İnternet üzerinden bize ulaşıyor müşteriler, biz de kendilerine ihtiyaç duydukları biz hizmet veriyoruz. Teknolojiyi takip ediyoruz. Biz aracın modeline bakmıyoruz, her araca en iyi hizmeti yapmaya çalışıyoruz. Eski yeni nesil araçların hepsine bakıyoruz. Zaman zaman yetkili servisi arayıp destek alabiliyoruz bazen de yetkili servise destek veriyoruz.

KIŞIN AKÜ BAKIMI MUTLAKA YAPILMALI

Aracın aküsünün kışlık bakımının mutlaka yapılması gerekiyor. Şuanda aküler kuru akülere döndü , asitli su koyulan aküler artık fazla yok. Kış geldiği zaman aracınızın aküsünü kontrol ettirmekte fayda var.   Aracın şarj durumu mutlaka kontrol edilmeli. Araç bize geldiğinde akünün şarj edilmesi gerekiyorsa, araca  yedek akü takıyoruz. Çünkü mevcut akünün 8 saat şarj edilmesi gerekiyor. Araç sahibi 8 saat sonra gelince aküsünü yeniden takıp yedek akümüzü geri alıyoruz.

AKÜDE GARANTİ 2 YIL, ÖMÜR 3 YIL, BEKLENTİ 5 YILDIR

Aküde garanti 2 yıl, ömür 3 yıl, beklenti 5 yıldır. Yani akü aldığınızda 2 yıl garantisi vardır. Ancak 3 yıl çalışır ve müşteri 5 yıl çalışmasını umut eder. Mesela bitmiş aküyü şarj etmenin bir esprisi yoktur. Eğer akü bitmiş ise yenisiyle değiştirilmeli.

İLAVE SİSTEMLER ORJİNAL TESİSATI ZORLUYOR

İşimiz sadece akü değil tabi. Oto elektrik yani aracın çalışan aksamıyla ilgili de hizmet veriyoruz. Şimdi gençler araçlarına ilave sistemler takıyor. Aracın orijinal tesisatıyla oynamamak gerekir. Çünkü aksesuarlar orijinal tesisata ağır geliyor. Bu ilave sistemler için tesisat açılıp orijinal tesisata kablo girişi yapılıyor ve mevcut tesisata bu bağlantılar ağır geliyor. Araç yangınlarının en önemli sebeplerinden bir tanesidir ilave tesisatlar. Elektronikte oto aksesuar iyi değil. Zorunlu olmadıkça tesisata ilave tavsiye etmiyoruz. Ancak zorunlu olduğu haller de var. Mesela servis araçlarında ön arka kamera zorunlu. Geri viteste ses sistemi isteniyor bunlarda zorunlu. Bu sistemlerin kurulması gerekiyor. İşte bu zorunlu haller dışında tesisatın ellenmesini tavsiye etmiyoruz.

KÜÇÜK ARAÇLARI ARAÇ MUAYENESİNE HAZIRLIYORUZ

Küçük araçların araç muayeneye hazırlığını yapıyoruz. Muayenede bir ampul bile yanmasa araç ağır hasarlı kabul edilip muayeneden geçmiyor. Onun için muayene öncesi mutlaka araçların gözden geçirilmesi gerekiyor.

ESKİ AKÜLERİN GERİ DÖNÜŞÜMÜ ZORUNLU

Eski akülerin geri dönüşümü zorunlu. AKÜÇEV diye bir kuruluş var, kullanılmış ve ömrünü tamamlamış aküleri bu kuruluşa teslim ediyoruz. Yani bizim gibi firmalar sattığı akü, bittiği zaman geri alınmak zorunda. Akü bittikten sonra müşteri o akü bende kalsın diyemiyor. Çünkü aküler doğaya zarar veriyor bu akülerin geri dönüşüme gitmesi gerekiyor.

ARABASINI SEVEN İYİ AKÜ ALIR

Akü almak isteyen tercihi fiyatına göre yapmalı. Akünün kalitesini tabi ki biz biliyoruz ve müşterimizi yönlendiriyoruz. Bu konuda müşteri bize güvenmeli. Ancak bazı müşterilerimiz aklında bir marka ile geliyor. Şuanda bilinçsiz müşteri fazla yok. Markalar arasında akünün içindeki elektronik seviyeler farklı.  Her markanın orijinal ekipmanları farklıdır ve markaların kendine has bir kalitesi vardır. Fiyat farkları fazla değildir. En pahalısı ile ucuzu arasında 40-50 TL fark var. Biz müşterilerimize arabanı seviyorsan iyi akü al diyoruz.

AKÜ ARABANIN CAN DAMARIDIR

Akü arabanın can damarıdır. Her akü 2 yıl garantili. Kaliteli akü alırsan ortalama 4-5 sene gider, kalitesiz akü 2 senede ömrünü tamamlayabilir. Akünün ömrünü arabanın kullanımı belirler, şarjı kalitesi belirler.  Zor marş alan bir arabanın aküsünün ömrü kısa olabiliyor.

AKÜNÜN GÖREVİ MOTORA İLK HAREKETİ VERMEKTİR

Araba çalıştıktan sonra, şarj dinamosu tesisatı besler. Akünün görevi motora ilk hareketi vermektir. Motor çalışmadığı zaman teyp açmak, far yakmak aküyü bitirir. Araba çalıştıktan sonra şarj dinamosu tesisatı çalışmaya başlar. Akü verdiği elektriği geri alır, sonra şarj dinamosu devreye girer. Onu dengeleyen konjektör vardır. Şarj dinamosunun bozuk olmasını akü lambası yandığında anlarsınız. Akü bozuk diye bize gelirsiniz ama bozuk olan akü değil şarj dinamosudur.

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR BİZE FAYDA SAĞLAR

Elektrikli arabalar çıkacak. Arabanın yarısı akü olacak bu da en çok bize fayda sağlayacak. O zaman akü üzerinden yürüyecek arabalar. Şarj dinamosu olmayacak. Belirli tesisler olacak ve o tesislerde 15 dakikada akü dolacak. Motor olmayınca şarj dinamosu da olmayacak. Doğal olarak aracı akü besleyecek.    

TAKVİYE KABLOLARI ÖNEMLİ

Araçta kullanılan takviye kabloları önemli. Akü bittiğinde takviye kablosuyla araçtan araca takviye yapıyoruz. Takviye kablolarında artı eksi ters bağlanırsa şarj dinamosunun diyotları patlayabilir. Takviye kabloları çok önemli mutlaka kalın olmalı. Bazı marketlerden alınan takviye kabloları dışarıdan bakınca kalın gibi görünüyor. Kablonun dış kalınlığının bir önemi yok. İçindeki kabloların kalın olması gerekiyor. 

 AKÜLERİN BAKIMINI ÜCRETSİZ OLARAK YAPIYORUZ

Güloğlu Akü Market olarak %100 müşteri memnuniyeti prensibi ile akülerinizi en kısa sürede teslim ediyoruz. Akünüzü kullandığınız süre boyunca Düzce Eski Sanayi’deki mağazamızda ücretsiz olarak bakımlarını gerçekleştiriyoruz.

ÜRÜNLERİMİZİN TAMAMI TSE BELGELİ VE 2 YIL GARANTİLİDİR

Firmamız akü sektöründe birçok marka ile müşterilerimize hizmet veriyor. Toptan ve perakende satışlarımız mevcut. Müşterilerimiz internet üzerinden veya iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirler.

GENİŞ ÜREN YELPAZEMİZ İLE HER ALANDA HİZMET VERİYORUZ

Ürün sağlamış olduğumuz araç, alet ve makinelerin başında otomobil, ağır vasıta, motosiklet, jetski, kar motoru, foklift, temizlik makineleri, elektrikli bisiklet, akülü araba, golf arabası, elektrikli sandalye, alarm sistemleri, ışıldak, çim biçme makineleri, marine (Deniz Araçları), iş makinaları, ups, enerji sistemleri ve sabit tesis aküleri geliyor. Geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimize her alanda hizmet veriyoruz.

 

OTO AKÜ

Oto aküleri kurşun asit oluşumudur. Otomotiv sektörü için üretilen bu akü bilinçsizce birçok alanda kullanılmaktadır. Marş aküsü olarak tasarlanan bu akü modeli, diğer kullanım alanları için uygun değildir. 36 amper ile 240 amper aralığında değişen seçenekleri mevcuttur. Araçların marka modeline göre kullanılması gereken amper değişmektedir.6 hücreden oluşan bu akünün her bir hücresi 2 volttur. Bu akülerin tamamı 12 volt olarak üretilir. Birbirine paralel bağlanarak 12nin katları volt elde edilir.

TRAKSİYONER AKÜ

Kurşun asit karışımından oluşur. Her bir gözü 2 volt olan bu akü modelinin amper aralığı 50-5000’dir. Derin deşarj döngüsüne sahiptir. Birçok alanda tercih edilen bu model özellikle elektrikli forkliftlerde ve enerji sistemlerinde tercih edilir. Birçok marka bu modeli üretse de aralarında dayanıklılığını ispatlamış Mutlu Akü, Povver Akü, İnci Akü ve Exide Akü birkaç marka vardır.

JEL AKÜ

Birçok sektörde özelliklerinden dolayı tercih edilen akü modelidir. Özellikle marin ve enerji sistemlerinde kullanılır. Fakat her alanda kullanıma uygundur. 2011 yılına kadar ithal jel akü markalarının tekelinde olan jel akü pazarı, mutlu akü firmasının jel akü üretimine geçmesiyle birlikte, satış rakamları makul seviyelere gerilemiştir. Mutlu akü 50 amper, 70 amper ve 210 amper jel akü seri üretimine başlamıştır. Piyasada bir çok çin üretimi akü markası bulunmaktadır. Bu aküler fiyat olarak uygun olsa da kaliteden yoksundurlar. Daha ucuz jel akü almak için bu markalara yönlenmeniz uzun vadede zararınıza olacaktır. Ortalama jel akü kullanım süresi 5-7 yıl arasındadır. Çin’de üretilen jel akü markalarının kullanım süresi, kullanım şartlarına göre 1-3 yıl arası değişmektedir.

Jel aküelerin starter akülerden belli başlı farklılıkları vardır. Cycle özelliği en başlı özelliklerinden birisidir. Starter aküler marş aküsü olarak tasarlanmışlardır. İlk anda yüksek akım veren bu aküler kapasitelerinin %50sini kullanabilirler. Jel aküler ise kapasitelerinin %95ini kullanırlar. Hem besleme hem marş aküsü olarak kullanıma uygundurlar.

KURU AKÜ

AGM akü olarak adlandırılır. Besleme aküsü olan bu model ups, elektrikli bisiklet, marin ve akülü arabalar gibi alanlarda kullanılır. Kuru akü modelleri tamamen kapalıdır ve asit ihtiva etmezler. Bu alanda da Çin ve Kore markaları ön plandadır. 5 + yıl ile 10 + yıl ömür beklentili modelleri vardır. Bu aküler besleme için tasarlandıklarından, marş aküsü olarak kullanıma uygun değildir. Marin sektöründe servis aküsü olarak kullanılabilmekte fakat marş aküsü olarak kullanılamamaktadır.

OTO ELEKTRİK

Servisimiz, Volkswagen, Opel, Toyota, Ford, Honda, Mazda, Hyundai, Nissan, BMW, Mercedes, Tofaş, Renault, Seat, Suzuki, Skoda gibi tüm araçlar için servis bakım hizmetleri vermektedir.

Profesyonel personelimiz araçlardaki arızayı bilgisayar destekli olarak derhal tespit edip, onarıma başlar. %100 orijinal yedek parça garantisi altında en kısa zaman diliminde arızanızı giderip aracınızı ev veya ofis adresinize teslim edilecek hale getirir.

Araçlara periodik bakım da yapmaktayız. Periodik bakımlar randevu almak kaydı ile 1 günde teslim edilmektedir. Ağır bakımlar randevu almak kaydı ile 3 günde teslim edilmektedir.

Facebook Yorumları

Yorumlar

En iyi akü sıralaması yaparken amacım sadece size gerçeklerden bahsetmek. Bu işi sizce makale yazmak için yazan kişi mi daha iyi yazar, yoksa hem yazmayı bilen hem de gerçekten aküden anlayan, bu işi yapan biri mi daha iyi yazabilir. Bu noktada tercihi size bırakıyorum. Bu yazıyı yazmamdaki amaç, bazı sitelerde en iyi akü sıralamasının bana göre yanlış yapılmış olduğunu görmektir. En iyi akü sıralamasını yaparken tamamen kendi tecrübelerime dayandığımı, gördüklerimi ve bildiklerimi yazdım belirtmek isterim. http://www.akucuyesor.com/en-iyi-aku-markalari-siralamasi/

20.02.2018,akücüye sor

Dergi

Oxijen - Nisan 2017
Oxijen - Nisan 2017 Dergiye abone ol

Yazarlar

Kentli Olmak

Atilla Gösterişli
Atilla Gösterişli21.04.2016

Hukuk Devleti

Av. Sedat ÖZDEMİR
Av. Sedat ÖZDEMİR22.12.2015

Çok Okunanlar

Facebook Sayfamız
Instagram Sayfamız