Sonbahar'da Yedigöller Bir Başkadır

Sonbahar'da Yedigöller Bir Başkadır
, Gezi & Yorum
Gökyüzünün ve çevresindeki ağaçların tonlarını yansıtan gölleriyle sonbaharda görsel bir şölen sunan Yedigöller Milli Parkı, özellikle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Adını aralarında 100 metre yükselti farkı bulunan iki plato üzerindeki Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl'den alan Yedigöller Milli Parkı, doğaseverlere her mevsim farklı bir güzellik sunuyor. 

Yığılca’ya 32, Bolu'ya 42 kilometre uzaklıkta bulunan Yedigöller'de hazan mevsiminin sararttığı yapraklar ile yeşilini her mevsim koruyan ağaçlar adeta renk cümbüşü oluşturuyor.

Zambak, çiğdem ve orkide başta olmak üzere 236 bitki türü ile kayın, gürgen, meşe, kızılağaç, akçaağaç, karaağaç, titrek kavak, sarı ve kara çam, köknar, fındık, yapraklı üvez, keçi söğüdü, yabani kiraz, porsuk, ıhlamur ve dişbudak ağaçlarının bulunduğu milli park, sonbaharda kamp tutkunlarının ve günübirlik ziyaretçilerin akınına uğruyor.

TURİZMDE REKLAM BÖYLE YAPILIR

Yığılca’ya 32 KM uzaklıkta bulunan Yedigöller, dünya gündeminden düşmüyor. Star TV’de yayınlanan milyonların takip ettiği ‘Paramparça’ dizisinin aşk sahneleri Yedigöller’de çekildi.   Milyonlarca TV izleyicisini ekranlara kilitleyen sahnelerin çekiminin yapıldığı Yedigöller, turizmde tanıtımın nasıl yapılmasını gerektiğini de gösterdi aynı zamanda…  

 BİNLERCE KİŞİ YEDİGÖLLER’E AKIN EDİYOR

Başrollerini Nurgül Yeşilçay, Erkan Petekkaya, Ebru Özkan ve Barış Falay’ın paylaştıkları, ‘Paramparça’nın 42. bölümüne Yedigöller’de çekilen sahneler damgasını vurdu. Altan Dönmez’in yönetmenliğinde bir doğa harikası olan Yedigöller Milli Parkı’nda gerçekleşen, Cihan’ın (Erkan Petekkaya), Gülseren’e (Nurgül Yeşilçay) evlenme teklif ettiği sahne, özellikle sosyal medyada #sonbahardaask etiketiyle üst sıralara taşındı. Bu sahnelerin çekildiği bölgeyi merak eden, özellikle yurtdışında yaşayan izleyiciler ise dizinin sosyal medya hesaplarını soru yağmuruna tuttu.

YÜRÜYÜŞ YAPIP FOTOĞRAF ÇEKTİLER

İzleyeciler kadar, çekim yapan oyuncular ve set ekibi de bölgeye hayran kaldı. Nurgül Yeşilçay set arasında Yedigöller Milli Parkı’nda doğa yürüyüşü yaparken Erkan Petekkaya yanından bir an olsun ayırmadığı fotoğraf makinası ile bol bol fotoğraf çekti.

MEKAN TANITIMI  BÖYLE YAPILIR

Dizinin yayınlanmasının ardından #SonBahardaAsk etiketi ile binlerce kişi sosyal medyadan Yedigöller’in fotoğrafını paylaştı. Paylaşımlar sonrasında ise dizinin takipçileri Yedigöller’e akın etti.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...