Kompozit Sanayicileri Derneği’nden Onurlu Görev

  Kompozit Sanayicileri Derneği’nden Onurlu Görev
, Güncel
Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Tasarım Prototipleme ve Test Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Serkan Subaşı, kompozit sektörüne yaptığı katkılardan dolayı Kompozit Sanayicileri Derneği onursal üyeliğine kabul edilerek önemli bir başarıya daha imza attı.

2005 yılında kurulan ve Ülkemizde 100'ün üzerinde kompozit sanayi kuruluşunu çatısı altında toplayan Kompozit Sanayicileri Derneği, yaptığı 122. Olağan Toplantısı’nda Düzce Üniversitesi öğretim üyesi  Prof. Dr. Serkan Subaşı’yı oy birliği ile derneğin onursal üyeliğine kabul etti.

Üniversite-sanayi işbirliğine önem veren ve bu alanda birçok işbirliği kuran Üniversitenin, disiplinlerarası “Kompozit Malzeme Teknolojileri Anabilim Dalı”nı kurarak Ülkemizde bir ilki gerçekleştirmiş, kompozit sanayicilerinin nitelikli personel ve Ar-Ge ihtiyacını karşılayabilecek bir bilimsel projeyi hayata geçirmiştir. Prof. Dr. Serkan Subaşı’nın kurucusu ve Anabilim Dalı Başkanı olduğu bu anabilim dalı, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde kompozit sanayicileri ile koordineli olarak 80'e yakın yüksek lisans ve 20 doktora öğrencisi ile bilimsel faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kompozit malzeme teknolojileri alanında 100’e yakın yayınlanmış makalesi ve bildirisi bulunan Prof. Dr. Subaşı’nın yürütücüsü olduğu 4 adet BAP, 9 adet Kalkınma Ajansı, 2 adet SAN-TEZ, 1 adet TÜBİTAK 1505 projesi, araştırmacısı olduğu 3 Adet BAP, 2 adet DPT, 1 Adet TÜBİTAK projesi bulunuyor.

Kompozit Sanayicileri Derneği onursal üyeliğine seçilmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Serkan Subaşı, ulusal çapta büyük bir dernekte Üniversitemizi temsil edecek olmanın gururunu yaşadığını ifade etti. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle kurulan Üniversitemiz Tasarım Prototipleme ve Test Merkezi Koordinatörlüğü görevini de yürüten Prof. Dr. Subaşı, “Merkezimizde kompozit sanayicilerinin de ihtiyaç duyduğu ürünlerin; tasarlanmasını, prototiplerinin üretilmesini ve TÜRKAK akreditasyonlu bir laboratuvarımızda testlerinin yapılmasını hedefliyoruz. Üyelik görevim, Merkezimize çok sayıda talep gelmesine ve Üniversitemiz ile sektör arasında yeni işbirliği projelerinin gelişmesine vesile olacaktır. Onursal üyelik için teklif eden Superlit A.Ş.’ye, bana bu görevi layık gören Kompozit Sanayicileri Derneği’ne, desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kompozit Sanayicileri Derneği ise yaptığı açıklamada, “Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serkan Subaşı’nın Kompozit Sanayicileri Derneği onursal üyeliğine kabul edilmesinin, Kompozit Sanayicileri Derneği'nin gücünü ve etkinliğini daha da arttıracağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...