OSB’ler Düzce İçin Bir Değer

OSB’ler Düzce İçin Bir Değer
, Güncel
2 adet Organize Sanayi Bölgesini sınırları içinde barındıran Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Organize sanayi bölgelerinin Beyköy için artı bir değil olduğunu belirterek, “Sanayicilerle ve OSB Yönetimiyle iletişimimiz üst düzeyde. Beyköy’e katkıları tartışılamaz, iş gücünün yanı sıra yöremizin tanıtılması, gelişmesi gibi bir çok konuda OSB’lerin faydası var” dedi.

BÖLGENİN GELİŞMESİ VE TANITIMI KONUSUNDA ÖNCÜLÜK EDECEKTİR

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç,  Yerel Yönetimler ile sanayici iş birliğinin, 2 OSB’yi de sınırlarında barındıran Beyköy halkına faydaları hakkında  bilgiler verdi. 

Kılıç, “Sanayicinin bölgeye uygun yatırım yapmasına imkân sağlama, alt yapı ulaşım, iş gücü, sosyal uyum konularında yerel yönetimlerin üzerine büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bu sayede bölgenin sanayi olarak cazibe merkezi haline gelmesi, iş gücünün arttırılması, ekomiye maksimum düzeyde katkı sağlanacak, bölgenin gelişmesi ve tanıtımı konusunda öncülük edecektir” dedi.

 

2 OSB DE  BİZİM İÇİN ARTI BİR DEĞERDİR

  OSB’lerin Beyköy Beldesinin gelişmesine ekonomik katkı sağladığını belirten Başkan Kılıç, “Beldemiz de iki OSB bölgesi bulunmaktadır. Bu bizim için artı bir değerdir. Bölgemizin tanıtımı, sanayi olarak ekonomiye katkıda bulunulması, alt yapının gelişmesi ve iş gücünün yöreden karşılanması ekonomik açıdan değer katmaktadır.

 

BÖLGEMİZDEKİ EN ÖNEMLİ SORUN OLAN ULAŞIM

OSB’lerin kendi yönetmeliklerine tabi olduğunu ancak Belediye olarak her türlü desteği verdiklerini belirten Başkan Kılıç, “    OSB her ne kadar kendi yönetmeliklerine tabi olmakla birlikte, Belediye olarak karşılıklı işbirliği ve imkanlarımız dahilinde sorunların giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir. Bölgemizdeki en önemli sorun olan ulaşım konusunda otoban bağlantı kavşağı için plan çalışmalarımız son aşamaya gelmiştir.

Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımcının sorun yaşamaması için altyapı, evsel katı atık toplama ve iş gücüne katkı sağlama gibi çalışmaların Belediye tarafından yapıldığını belirten Kılıç, “    Bir bölgenin gelişmişlik düzeyinin artırılmasında sanayinin rolü büyüktür. Sınırlarımız içerisinde bulunan OSB’lerin tahsis işlemleri kendi kanunlarına göre bağlı bulundukları bölge müdürlükleri tarafından yapılmaktadır. Belediyemiz sorumluluk sınırları içerisinde sanayicinin bölgemizi tercih etmesi için gerekli alt yapı çalışmaları, evsel atık toplama, iş gücüne katkı sağlanması ile ilgili çalışmalar yapılmaktadır” dedi.

 

OSB GENİŞLEME ALANI OLARAK DEĞERLENDİRİLEBİLİR

1.OSB’nin doğu kısmındaki alanın genişleme alanı olarak kullanılabileceğini belirten Kılıç, “    Beldemizdeki sanayi alanlarına ulaşım konusundaki sorunu çözme aşamasındayız. 

1.OSB Bölgesinin doğu kısmında imar planımızda sanayi bölgesi olarak belirlenen alanımız mevcut. Alt yapısı henüz mevcut değil. Bu alan osb genişleme alanı olarak değerlendirilebilir” dedi.

 

OSB’LER DÜZCE’NİN GELİŞMESİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

“Beldemizde bulunan OSB’lerin gelişmesi sadece Beldemiz için değil İlimizin gelişmesi açısından da önemlidir”  açıklamasında bulunan Başkan Kılıç, “Ulaşımın kolay olması zaman ve maddi olarak büyük katkı sağlayacaktır. Ulaşımın TEM Otoyolundan sağlanması için çalışmalar devam etmektedir. Bu çalışmanın Düzce İline ait kısmı tamamlanmış olup, Beyköy kısmı içinde plan çalışmaları son aşamaya gelmiştir. Bağlantı kavşağı için Karayolları tarafından ihale yapılmış ve yüklenici firmaya yer teslim işlemleri tamamlanmıştır.    Diğer bir konu nitelikli iş gücünün sağlanması… Nitelikli iş gücünün arttırılması konusunda eğitim seminerleri ve kurslar düzenlenebilir” dedi.

 

BELDEMİZE BÜYÜK KATKIDA BULUNMUŞLARDIR

Sanayiciler ve OSB Yönetimiyle iletişimlerinin üst düzeyde olduğunu söyleyen Başkan Kılıç, “2.Dönem  görev yapan Belediye Başkanı olarak, 7 yıldır Sanayicilerimiz ve Yönetim Kurulu ile birlikte iletişim ve diyalogumuz üst seviyededir. Hiçbir sorun ile karşılaşmadan bu güne geldik. İnşallah bundan sonrada olmaz. Bölgemizde iki sanayi bölgesinin bulunması bize büyük değerler katmaktadır. Yöremizin gelişmesi, tanıtımı, iş gücünün karşılanması ve eğitim konuları gibi sayısız katkısı bulunmaktadır. Şahsen büyük bir aile olarak gördüğüm sanayicilerimizle sadece işgücü alanında değil sosyal alanlarda da birlikte hareket etmenin mutluluğunu taşıyorum. Bu güne kadar birçok sosyal organizasyonda Beldemize büyük katkıda bulunmuşlardır. Eksikliklerimiz olabilir elbette. Ancak ortak amaçlarımız doğrultusunda işbirliği ile üstesinden gelinemeyecek sorun olmadığını düşünüyorum” dedi. 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...