Doğanın Denizin ve Damak Tadının Buluştuğu Mekan; Kamelya Restaurant

Doğanın Denizin ve Damak Tadının Buluştuğu Mekan; Kamelya Restaurant
, Sektörel
Akçakoca deyince akla gelen ilk işletmelerden biri Kamelya Restoran… Çeyrek asırdır Akçakoca ve Düzcelilere hizmet veriyor. Deniz kenarında dalga sesleri eşliğinde balık keyfinin en güzel çıkarılacağı, gün batımında gökyüzünün kızıla döndüğü o mükemmel renk tonlarıyla, tabağınızda taze balık, sebze geçişleriyle süslenmiş salatanız…. Ve hiç unutamayacağınız o leziz tatlar… İşte hepsi Kamelya’da…

Mavinin ve yeşilin tüm tonlarının birleştiği, denizinden doğasına Düzce’nin Karadeniz’e açılan tek penceresi Akçakoca’da, 26 yıldır, Akçakocalıların vazgeçmediği, balık denince akla ilk gelen işletme Kamelya. 

1989 yılında açılan ve 2012 yılında zamanı yakalamak ve müşteri çeşitliliğini arttırmak için tekrar yenilenerek, daha ferah, daha huzurlu, daha modern restore edilen Kamelya, yeni konseptiyle, denize sıfır konumuyla müşterinin ilk tercihleri arasında yer almayı başarmış bir işletme. Çeyrek asırdır Akçakoca’da, Düzce’den, Ereğli’den, Bolu’dan, Sakarya’dan gelen misafirlerini ağırlayan Kamelya, 25 kişilik personeliyle, tüm ürünlerinde iddialı. 

Temiz hava, nezih bir ortam, zengin menü çeşidi… Ne ararsanız bu işletmede mevcut. Ama en iddialı oldukları ve en iyi bildikleri konu deniz ürünleri. Akçakocalı balıkçıların denizden tuttukları balıkları taze olarak alan işletmeci Bahattin Özcan, Restoranda kullandığı tüm malzemeleri yerel olarak temin etmeye çalıştıklarını özellikle vurguluyor. Akçakoca’da üretilen, Akçakoca’da yetiştirilen ve Akçakoca denizinden çıkan ürünleri tercih ederek, hem ilçe halkının ekonomisine katkıda bulunuyor, hem de bildiği, güvendiği malzemeleri kullanmış oluyor. 

Kamelya Restoran 450 kişi kapasite ile özel yemekler için tercih edilebilir bir mekan. Kışın 25, yazın 35 kişilik çalışan sayısıyla, anında hizmet anlayışı ve geniş, ferah mekanıyla kaliteli hizmetin ismi.

Yaz kış farklılık gösteren müşterilerine göre menülerde de farklılık yapan Kamelya Restoran, üst düzey iş adamlarından tutun da, çekirdek aileye kadar her türden insanın tercih ettiği bir mekan.  

 

İşletme sahibi Bahattin Bey, menüdeki ürünlerinden o kadar emin ki, “Müşterileriniz geldiği zaman, özellikle tavsiye edeceğiniz bir çeşidiniz var mı”’ sorumuza, ustalıkla, “Tüm ürünlerimizde iddialıyız” diyor ve ekliyor, “Manzara olarak, fiziki yapı olarak, hizmet olarak ve lezzet olarak bölgede iddialıyız”… Öyle ki Kamelya Restoran markalaşma yoluna doğru gidiyor. 

Deniz Mahsulleri Lokantası olduğu için iddiası olmadığı tek konu kahvaltı. Bahattin bey, “Kahvaltı çeşitlerimiz var ancak çok iddialı değiliz” dese de, eşsiz deniz manzarası eşliğinde içilen bir yudum çayın tadının da unutulmaz olduğunu bilmekte fayda var.   

Bu arada kahvaltıda şimdilik iddialı olmayan Kamelya, alt yapı çalışmalarına başlamış durumda. Müşterilerinin istekleri doğrultusunda kahvaltı çeşitlerinde özel bir çalışma yapan mekan, çok kısa sürede kahvaltı konusunda da Akçakoca’da tercih edilir mekanlar arasında yerini alacak. 

Aslen Akçakoca olan Bahattin Bey, bildiğiniz Akçakoca aşığı.. “İddia ediyorum, dünyada buradaki güneşin doğuşu ve batışı, kumu, denizi, balık ürünleri ve yeşilliği başka hiçbir yerde yoktur” cümleleri bu aşkın kelimelere dönüştüğü şekli. Ancak O’da herkes gibi bu güzelliklerin yeteri kadar tanıtılamamasından şikayetçi. 

 Yeşili, mavisi, denizi, kumu, güneşin doğuşu batışı, her şeyiyle doğanın cennet bir parçası olan Akçakoca’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız ve Akçakocalı balıkçıların günlük taze yakaladığı balıklardan hazırlanan eşsiz menülerden mutlaka tatmak için gideceğiniz nezih bir mekan Kamelya Restoran.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...