Doğanın Ortasında Huzurlu Yemek İçin: Yeşil Vadi Restaurant

Doğanın Ortasında Huzurlu Yemek İçin: Yeşil Vadi Restaurant
, Sektörel
Hayatın stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe olmak ister misiniz? O zaman Akçakoca’da bir marka olan Yeşil Vadi Restoran sizin aradığınız o yer. Doğanın içinde, yeşilin huzur veren sessizliği hemen yanı başındaki derenin şırıltılarıyla bölünse de, bu ses doğanın ve huzurun sesi…

25 yıldır Akçakocalılara hizmet veren Göktepe Köyü Çay mevkiindeki Yeşil Vadi Restoran, 2 yıldır Rıza Çakar tarafından işletiliyor. Rıza Bey, aynı zamanda Akçakoca Turizm Derneği Başkan Yardımcılığı ve Akçakocaspor’un genel kaptanlığını yapıyor. Turizm sektörüne yakın olması ve sporcu kişiliği mekanın tasarımına yansımış görünüyor. 

 Yaklaşık 500 kişilik kapasiteye sahip olan Yeşil Vadi, sadece günü birlik gidip doğanın keyfini çıkaracağınız bir yer olmanın dışında, mevcuttaki 7 odada misafirini gecede ağırlıyor. Bunun için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor çünkü özellikle yaz ayları oldukça dolu oluyor. Bunun yanı sıra kır düğünü, sünnet töreni, okul gezileri gibi organizasyonlara da ev sahipliği yapan Yeşil Vadi, dere kenarına konumlanan, çardaklarla ve çocuk oyun parklarıyla doğayı sizlere satıyor.  

Doğa ile iç içe vadinin içinde, saklı bir cennet köşesi olan Yeşil Vadi, buz gibi kaynak suyu, alkollü alkolsüz mekanları ile her türlü tercihe cevap verebiliyor. Haftanın belirli günleri yapılan türkü geceleri, maç yayınları ile misafirlerinin ihtiyacını karşılayan Yeşil Vadi, sadece yazın değil, kışın da açık. 

 Denize yakın olması nedeniyle menüsünün en özel yemekleri balık çeşitleri. Ama müşterinin favorisi güveçte sote ve güveçte alabalık. Günlük taze balıkların yanı sıra, et yemekleri, güveçte et sote, tavuk ızgara, bonfile, köfte çeşitleri de damak tadınıza çok uygun. 

Yemeğinizi yediniz ardından tatlı canınız çektiyse, fındık, ezme, bal, muz ve çilekten oluşan ve adına Atom dedikleri tatlıyı denemelisiniz. 

Ama eğer sabah saatlerinde doğayla iç içe bir kahvaltı yapmayı istiyorsanız, yine doğru adrestesiniz. Serpme köy kahvaltısının yanında Trabzon’dan özel olarak getirdikleri tereyağında ve Trabzon mıhlama peyniriyle yapılan mıhlama ve mücveri denemelisiniz. Rıza Bey, ‘Kahvaltı zahmetli bir iş” dese de, bu işi en iyi yapanlardan biri. Kahvaltı masanızda hollanda peyniri, otlu peynir, dere otlu peynir, beyaz peynir, kaşar peyniri, örgü peynir, abaza peyniri gibi 7-8 adet farklı peynir çeşidi ve mevsimsel sebzelerle özenerek hazırlanmış bir kahvaltı tabağı ile önce gözünüze, sonra damağınıza hitap ediyor. Kahvaltınızı yaptıktan sonra özellikle balık tutkunları için, işletmeye ait oltalarla, dereden balık tutma imkanına sahip olduğunuz Yeşil Vadi, aslında sizin konforunuz için her şeyi düşünmüş.

Yeşil Vadi’de hizmet bununla da sınırlı değil tabi. 12-13 çeşit tatmazsanız çok şey kaçıracağınız mezeler, yazın zeytin yağlılarında menüye girmesiyle birlikte 20-25 çeşide çıkıyor. 

İşte tüm bunlar 10 kişilik profesyonel bir ekip ve işinin ehli iki aşçıyla yapılıyor.

İleriye dönük yatırımı büyütmek istediğini belirten Rıza bey, “Buraya bir at çiftliği yapmayı düşünüyorum. İnsanlar Yeşil Vadi’ye doğa için geliyor. Aslında biz bir nevi onlara doğa satıyoruz ve istiyoruz ki buraya geldiklerinde doğanın tüm nimetlerinden faydalanabilsinler” diyor. 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...