Beyköy Sanayi ve Turizm İlçesi Olmalı

Beyköy Sanayi ve Turizm İlçesi Olmalı
, Sektörel

Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, “Belediye Başkanlığı görevine halkımızın teveccühü ile ikinci kez geldiğimizde, hem yarım kalan işlerimizi tamamlamak hem de beldemizi cazibe merkezi haline getirmek için başka neler yapabiliriz sorusu vardı. 2014 yılından bugüne kadar ilçemizdeki alt yapı çalışmalarımızı tamamladık. 2017 yılından itibaren üst yapı çalışmalarımıza başladık. En büyük hedefimiz Beyköy’ün Düzce’nin gelişmiş sanayi ve turizm ilçesi olmasını sağlamak.

TURKUAZ SOSYAL TESİSLERİNİ HİZMETE SUNDUK

Beldemiz Beytepe Mahallesi’nde uzun yıllar atıl vaziyette bulunan 8500 m²’lik alan, çalışmalarımız sonucunda Milli Emlak Müdürlüğü’nden süresiz olarak Belediyemiz adına tahsisi yapılarak tahsis amacına uygun olarak düzenlendik.  İkinci sosyal tesisimiz olarak Turkuaz Sosyal Tesisi adı altında vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Toplam 8500 m² alan üzerinde kurulu tesisin 1150 m²’si kapalı ve 3850 m²’si açık olmak üzere nişan, düğün ve sosyal faaliyetlerde kullanılmak üzere düzenlendik. Kalan 3500 m² alanın 250 m²’si kapalı ve 3250 m²’si tamir, bakım, itfaiye hizmet binası olarak düzenlendik.

ATIL BİNAYI BELEDİYE SOSYAL TESİSİ OLARAK DÜZENLEDİK

Beldemiz, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait 1350 m² alan üzerindeki mevcut eski binamızı onarımını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Beyköy Belediyesi Sosyal Tesisi olarak açılan binamız, spor salonu, çok amaçlı salon, kafeterya, aile çay bahçesi ve muhtarlık ofisi bölümleri ile halkımıza hizmet verilmektedir. Tesisimizde bayanlarımıza jimnastik, aerobik kursları, ev tekstili ürünleri kursu, kemençe kursu, halk oyunları kursu, aile eğitimi kursları, masa tenisi kursları gibi farklı alanlarda kurslar düzenlenmekte. Ayrıca tesisin bahçesini vatandaşlarımızın dinlenebileceği, çocuklarımızın oynayabileceği alan olarak yeniden tasarlayarak hizmete sunduk.

BEYKÖY GENELİ ASFALT VE KALDIRIM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYORUZ

Beldemiz genelinde yapımı tamamlanan alt yapı, yol genişletme ve açma çalışmalarının ardından başladığımız asfalt çalışmalarımızı da tamamladık. 16 bin Ton asfalt kullanarak, 10 km yolu asfaltladık ve  halkımızın refahı için çalışmalarımızı tamamladık. Yeni açtığımız yollarla birlikte kalan 10 km’lik asfalt çalışmasını da bu yıl içerisinde tamamlayacağız.

Beldemiz merkezinde asfalt çalışması yapılmadı. Sebebi merkezde bulunan elektrik hatlarının yer altına alınması ile ilgili çalışmamızın henüz tamamlanmaması. Bu çalışma bu yıl bitecek müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. Hava şartlarına bağlı olarak çalışma başlayacak. Çalışmanın bitiminde 1 km’lik alanın elektrik hattı yer altına alınmış olacak.

ALT YAPI VE İÇMESUYU ŞEBEKE HATTIMIZ TAMAMLANDI

Beldemizin çözülmesi beklenen içme suyu sorunu ile ilgili 18 km’lik isale hattı tamamlandı ve yeni yapılan 800 tonluk su deposuna suyun akışı sağlandı. Beyköy’ün tamamında 30 km’lik içme suyu şehir şebeke hattı çalışmaları da tamamlanmış oldu. Ayrıca ev bağlantı çalışmalarının %90’lık kısmına da bitirdik.

UĞUR SUYU REKREASYON ALANI PROJESİ VE TURİZM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Uğursuyu Deresinin bölgemizden geçen kısmında rekreasyon proje çalışmaları başlattık. Proje 16 hektarlık bir alan üzerine  yapılacak. Söz konusu alanda uygulama yapılabilmesi için Düzce Milli Emlak Müdürlüğü’nden tahsis çalışmaları devam ediyor.

Proje tamamlandığında, mesire alanı, oturma parkı, oyun sahaları, dinlenme, eğlence yerleri, piknik alanı, yürüyüş alanları, bisiklet parkurları, çay bahçesi, sportif ve kültürel faaliyetler gibi hizmetleri kamu yararına sunacağız.

Buna bağlı olarak bölgemizde turizmi geliştirme adına Bakanlıklarımızın, Doğu Marmara Kalınma Ajansının, Üniversitemizin ve diğer belediyelerimizin de katkıları ile ortak proje  çalışması yaptık. Amacımız İlimizin ve bölgemizin turizm alanında reklamını yapmak, eksik alt yapı çalışmalarını da tamamlayarak gelişmesini sağlamak.

Beyköy Samandere Şelalesi, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası, Abant Gölü geçişi üzerinde bulunan bir belde. Bu hat üzerinde Düzce Özel İdaresi ekipleri tarafından yapılan çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte İlimizin ve Beyköy’ün turizm alanında gelişmesine olanak sağlanacak. Bunun yanı sıra beldemize bağlı köylerimize ulaşımda sorun yaşanmaması için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.

FUTBOL SAHASININ İNŞAATI BAŞLADI

Beldemiz Beytepe Mahallesi TOKİ konutları bölgesinde yapılması planlanan futbol sahasının Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından ihalesi yapılarak inşaat aşaması başladı. Sahanın en kısa sürede tamamlanarak bütün futbol severlere ve halkımızın hizmetine açılmasını planlıyoruz.

OTOBAN BAĞLANTI YOLU VE 18. MADDE İMAR UYGULMASI

İhalesi Karayolları tarafından tamamlanan alanda imar plan çalışmalarımız tamamlandı. Bölgede 345 hektarlık alanda 18. Madde uygulama çalışması son aşamaya geldi.

DEPREMZEDELER DERNEĞİ KONUT YAPIMINA BAŞLADI

Beldemiz, Beytepe Mahallesi, Tepetarla Mevkiinde, S.S. Evsiz Depremzedeler Dayanışma Konut Yapı Kooperatifi tarafından 237 adet konut ve sosyal tesis yapımı için de çalışmalara başladılar.

BELEDİYEMİZ ARAÇ PARKURUNA KAZANDIĞIMIZ ARAÇLAR

2009-2017 yılları arasında belediyemiz araç parkuruna 2 adet çöp aracı, 1 adet vidanjör, 1 adet hidromek kepçe, 1 adet ekskavatör, 1 adet 4x4 pikap, 1 adet 4x4 arazi aracı, 1 adet zabıta aracı, 2 adet kamyon, 1 adet su işlerinde kullanılmak üzere kamyonet olmak üzere toplam 11 araç kazandırdık.

568 TOKİ KONUTUNUN DOĞALGAZ VE SU SORUNUNU ÇÖZDÜK

Toki bölgesinde bulunan 568 konutun tamamında doğalgaz bağlantı çalışmalarını tamamladık. Yeni içme suyumuzu, Yeni su depomuzdan 1 km’lik bir hatla 568 TOKİ konutunun tamamına verdik. 

ÜCRETSİZ CENAZE HİZMETİ SUNUYORUZ

Belediye olarak Beyköy’de cenazesi olan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz cenaze hizmetleri veriyoruz. Yıkama, defin, ulaşım, ses sistemi temini, masa, sandalye, şemsiye temini, içecek ikramı yapıyoruz. Yani cenaze sahibinin ihtiyacı ne ise onu temin ediyoruz.

KREŞ VE PARK ALANLARI

Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerden biri de kreş yapımı ve park alanlarının çoğaltılmasıydı. Eski itfaiye alanımızda bununla ilgili çalışmalara başladık. Bu alanın bir bölümünü kreş ve çocuk bakım evi olarak düzenlemek istiyoruz.  Kalan alanın da basketbol, voleybol ve çocuk  oyun parkı olarak düzenleyeceğiz.

BIÇKI DERESİ ÜZERİNDE SULAMA GÖLETİ YAPACAĞIZ

Bıçkı deresi üzerinde sulama göleti yapımı için bir talebimiz oldu. Talebimiz üzerine 12 aylık debi ölçümleri tamamlandı. Sulama göleti yapımına ait gerekli alt yapı çalışmaları sürüyor.  Bakanlığımızın görevlendirdiği teknik personel tarafından fizibilite çalışmaları devam ediyor. DSİ 5. Bölge tarafından proje ihalesi yapıldı.

2 OSB’DE 70 FABRİKA 6 BİN 500 ÇALIŞAN VAR

En büyük hedefimiz Beyköy’ün Düzce’nin gelişmiş sanayi ve turizm ilçesi olmasını sağlamaktı. Bunun için gerekli çalışmalarımız devam ediyor. Beyköy Beldesi sınırları içerisinde iki organize sanayi bölgesi bulunmakla birlikte 70 adet fabrika faaliyetlerine devam ediyor. Bu fabrikalarda 6 bin 500 kişiye istihdam sağlanmış durumda. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve sanayici iş adamları ile görüş alışverişi içerisinde çalışmalarımız devam ediyor.

HALKIMIZIN  YANINDAYIZ

Beldemizde yaşayan askerde olan vatandaşlarımızın ailelerine aylık ödeme yapıyoruz. Ayrıca yardıma muhtaç, yetim, dul, gazi şehit aileler ile görüşüyor,  her türlü konuda yardımcı oluyoruz. Yardıma muhtaç ailelere erzak, yakacak yardımı yapıyoruz. Ayrıca beldemizde faaliyet gösteren firmalara çalışmak üzere uygun vasıftaki vatandaşlarımızı yönlendirerek, özellikle gençlerimize iş imkanı sağlıyoruz.

SPORA VE SPORCULARA ÖNEM VERİYORUZ

 Beyköy Belediye Spor Kulübü çatısı altında bulunan tüm sporcularımıza imkanların elverdiği ölçüde maddi, manevi her türlü desteği veriyoruz. Beyköy Belediye Spor 7 yıldır Bölgesel Amatör Liginde mücadele ediyor. Yine Beyköy Belediye Spor Kulübü çatısı altında bulunan karate klasmanında bayan sporcularımız hem bireysel hem de takım olarak yurt içinde ve yurt dışında bölgemizi ve Ülkemizi temsil ediyor ve önemli başarılara imza atıyorlar.

YAZ KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Çocuklarımızın yaz dönemini verimli değerlendirmeleri adına, her yıl Kur’an Kursları ve futbol kursları açıyoruz. Düzce Halk Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak, Beyköy Sosyal Tesisleri binasında, dikiş kursu, halk oyunları kursu, kemençe kursu, masa tenisi kursu, plates ve jimnastik kursları açıyoruz.

 

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...