Tarladan Sofraya, Tamamen Doğal Ve Kaliteli Üretim Taç Tarım’da…

Tarladan Sofraya, Tamamen Doğal Ve Kaliteli Üretim Taç Tarım’da…
, Sektörel
Taç tarım, damızlık süt sığırcılığı ve besi üniteleri... Broiler tavuk üretimi...besicilik tesisleri...Tarımsal üretim... Kırmızı ve beyaz et üretimi ile 2005 tarihinden bu yana Düzce Gölormanı köyü sınırları içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Taç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Altun, Üniversite eğitiminin sonrasında 2005 yılında ‘tarım ve hayvancılık’ sektörüne girerek sektörde önemli bir hamleyi gerçekleştiriyor. Bugünkü üretim potansiyeli ve piyasa değeri ile Taç Tarım; Sermaye Piyasası Kurulu, İstanbul Borsası, Yatırım Finansmanı Menkul Değerlerde işlem görmektedir. 

 

İnsanların  kaliteli zaman geçirmelerini hedeflediklerini vurgulayan Tahsin Altun, “ Yaşam içinde, doğal ürünlerden oluşan bir ortam hazırlıyoruz. Şehrin stresinden uzak, tamamen doğanın içinde; yemek yenilebilecek, dinlenebilecek, değişik hobilerin yapılabileceği,doğal ürünlerin satın alınabileceği mağazaların olacağı bir yaşam alanı projesini hayata geçiriyoruz. İnsanlar burada hayatın tadına varacaklardır. Bunun koşullarını oluşturuyoruz.” 

DOĞAL HAYAT VE KALİTELİ YAŞAM

İnsan hayatında ‘yerine konulamayacak, bedeli ödenemeyecek’ tek faktör SAĞLIKTIR. Bu yüzden ‘Her İşin Başı Sağlıktır’ denilir. Hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir. ‘Sağlıklı İnsan Olmanın’ temel koşulu da sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenmeden geçmektedir. Dolayısıyla insan yaşamında ‘beslenmenin’ büyük önemi vardır. Bugün dünyanın en temel sorunlardan biri; hava, çevre ve besin kirlenmesidir. Çünkü bunlar doğrudan insan sağlığını tehdit eden unsurlardır. 

 

Son yıllarda önemi daha fazla anlaşılan doğal kaynakların durumu, enerji sorunu, nüfus artışı, göç, kentleşme sorunları, tarım alanlarındaki sorunlar,  sağlıklı, yeterli gıda üretimi sorunu, çevre kirliliği ve doğal dengenin bozulması gibi sorunlar üzerine Organik-Ekolojik-Biyolojik Tarım daha önemli hale gelmiştir. Tarımsal üretimde zirai ilaç ve hormon kalıntıları, bazılarında da GDO riski olan endüstriyel ürünleri insan sağlığı üzerinde olumsuzluk yaratmaktadır. Bunun için Taç Tarım olarak üretim anlayışımızın temeline insan sağlığını koyduk. ‘Hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir’ prensibi ile en yüksek kalitede üretimi yapmak için çalışıyoruz. Doğa ile uyumlu,kaynakları doğru kullanan, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen, hayvan refahını gözeten yeni tarımsal yaklaşımlarla üretim esas alınmaktadır. Ekolojik tarım ve biyoçeşitlilik ürünlerin kalitesini belirlemektedir. . Ekolojik tarım toplumlara kendi kendilerini doyurma yeteneği kazandırır ve tüm insanlığa sağlıklı tarım ve sağlıklı beslenme şansına sahip bir gelecek sunar. Ekolojik tarım toprağın erozyona uğramasını ve aşınmasını engeller, toprağın verimliliğini artırır, suyu ve doğal yaşam alanlarını korur ve sera gazlarının salınımını azaltır.

TAÇ TARIM olarak dünyanın ve insanlığın önündeki en temel sorun olan İNSAN-TARIM-TOPRAK-DOĞAL KAYNAKLAR- TEKNOLOJİ bileşenleri ile üretimi kaliteli ve verimli hale getiriyoruz. Tesislerimizi buna göre inşa ediyoruz. Yakında yeni görünümüz ile sizlerle daha da yakından tanışacağız.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...