Genç İnşaat, Düzce’yi Geleceğe Taşıyor

Genç İnşaat, Düzce’yi Geleceğe Taşıyor
, Söyleşiler
Ali Okur, Genç İnşaatın Düzce Bölge Müdürü… Ali bey yaklaşık 10 yıldır bu firmada çalışıyor. Onunla Genç İnşaat’ın hikayesi ile sektör hakkında kısa bir söyleşi yaptık.

2006 yılında aile şirketi olarak kurulan Genç İnşaat,   konut sektöründe faaliyet gösteriyor. İstanbul ve  Erzurum’da bir çok başarılı projeye imza atan firmanın bu  İki şehirde de güçlü referansları var. 

Şu ana kadar hiçbir resmi kuruma iş yapmadık diyen Ali bey, özel sektör yatırımları ile büyüdüklerini iş merkezi ve konut sektörü alanında İstanbul’da ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizdi. Konuşmasında Düzce’ye geliş sebeplerinin konut sektörünün çok canlı olmasını gösteren Ali Okur,  daha önce Düzce’de birkaç firma ile ortak yatırımlar yaptıklarını ancak yola Genç İnşaat olarak devam ettiklerinin altını çizdi.

İnsan hayatı kadar daha değerli bir şey yok

İş sağlığı ve güvenliği konusunda kanun yönetmelik ne diyorsa uygulamaya çalışıyoruz. Avrupa standartlarını yakalama için güzel bir uygulama. Kurallara uymamız gerekiyor. İnşaat sektörü çok tehlikeli bir sınıfa giriyor. İş sağlığı ve güvenliği konusunda tüm önlemler alınmış bir şekilde göreceksiniz. Şantiyelerde de bunun uygulamasına başlayacağız. İnsan hayatı kadar daha değerli bir şey yok. 

Düzce Deprem bölgesinde olan bir şehir depreme özel bir çalışma var mı? 

Biz inşaatlarımızda TSO ve ISO standartlarına uygunluk olmadan  kesinlikle hiçbir malzeme kullanmıyoruz. Düzce deprem bölgesi, kullanılacak malzeme bun nedenle çok önemli. Bina ne kadar sağlam olursa yıkılması o kadar zor olur. 

İş bitmeden daire ve işyeri satmıyoruz

İnşaatlarımızın yüzde 90’ını tamamlandı. Ramazan ayı içerisinde bunları tamamlamış olacağız. 1 ay sonra 3 inşaatın tamamını bitirmiş olacak. Bizim satış politikamız alacakları daireleri yada işyerlerini vatandaşların görmelerini sağlamak. Daha önceden hiçbir satış yapmıyoruz. Yapıp ondan sonra satışa gösteriyoruz. Müşteri görecek beğenecek öyle alacak. Biz ona dikkat ediyoruz. İnsanlar zaten elindeki bütçeye göre inşaat yapıyor. Yapmadan satma olunca bazı ekonomik sorunlar yaşanabiliyor. Alış verişler değişebiliyor. 

Düzce İnşaat Sektörü İçin İyi Bir Pazar

Gördüğümüz kadarı ile Düzce  inşaat yatırımı için gözde bir yer. Deprem tehlikesinden ötürü çok bina yok. Ancak gelişen son inşaat teknolojisinde standartlar arttırılabilir, kat artışı sorunu çözülebilir. İnşaat firmalarının yanı sıra kamu kurumları da dikkat ederse sektörün kalite standartları hızla çözülür ve eksiklikler tamamlanabilir. 

Şehirleşmede belediye müteahhit işbirliği önemli

Belediye alt yapı anlamında önemli. Her şeyi hazır olması için müteahhitler ile belediyenin paralel bir şekilde çalışması lazım. Yerinde kontrollerin yapılması lazım. Alt yapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Belediye de iyi çalışıyor. Geçmişten ders alınmış. Yollar geniş kaldırımlar geniş. İyi bir çevre planı yapılmış. 

Çok büyük projeler yapmayı düşünüyoruz

Firmamızın burada kalabilmesi için burada ön çalışmalar yapılıyor. Ayağımızın bir tanesi burada. İkisini birden koymadık. Düzce bizi kabul ederse biz çok büyük projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. Müşterimizin memnuniyeti için çalışmalar yapmaya projeler yapmaya çalışacağız. Bizim için inşaat eksik ve ihtiyaç varsa biz burada kalırız. Bunu da ilerleyen süre içerisinde göreceğiz.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...