Rabia Şamlı İle Bir Yol Hikayesi…

Rabia Şamlı İle Bir Yol Hikayesi…
, Söyleşiler

Rabia Şamlı İle

Bir Yol Hikayesi…

Plansız yolculuklar belki de en keyifli yolculukların başında gelir. Hiç hesapta yokken alıp başını gitmek, şehrin karmaşasından kısa bir süreliğine de olsa uzaklaşmak, her şeyi geride bırakıp yalnızca o ana odaklanmak kişiyi olabildiğince özgür hissettirir.

İşte ‘Rabia Şamlı’ markası da bu yol hikayesini bir yerinden yakalamış ve yaklaşık 10 yıldır sahibesiyle özdeşleşmiş şekilde karşımıza çıktı.

Otuzlu yaşların keyfini süren ve aldığı eğitimin hakkını verircesine, yol hikayesini, kendine özgü tasarladığı kıyafetlere yansıtan ve Türkiye geneline ismini duyurabilen başarılı bir iş kadını ve aynı zamanda bir anneyi, Rabia Şamlı’yı bu sayımız da sizlerle buluşturmak istedik.

Hobi olarak kişiye özel tasarımlarla başladığı tesettür giyim sektöründe kısa bir sürede Türkiye’de tanınan bir marka haline getiren Rabia Şamlı, uzun vadede eğitimin şart olduğunun altını çizerek başlıyor sohbete.

Sözleşilen yer ve mekanda belirlenen saatte bir araya geldiğimiz Rabia Hanım, tasarımlarına gösterdiği özen ve saygıyı daha söyleşimiz başlamadan bizde de uyandırdı.

Ve ardından aldığı eleştirilerden bahsetti bizlere. Eleştirilere her zaman açık olduğunu  müşterilerinin görüşlerinin öneminden bahsederek bir sonra ki ürettikleri modellerde bu eleştirileri dikkate alarak hareket ettiğini paylaşıyor.

Tasarım ve koleksiyonlarında çokça yer verdiği mor rengin bir çok kadın gibi kendisinin de en sevdiği renk olduğunu ifade eden Rabia Şamlı, bunun nedenini mor rengin ilham verici ve sakinleştirici yapısının karakterini yansıtmasından ötürü olduğunu da sözlerine ekliyor.

Keyifli bir sohbet gerçekleştirdiğimiz Rabia Şamlı ile söyleşimizden öne çıkan başlıklarla sizleri baş başa bırakıyoruz.

Bayan Gözüyle İş Hayatının Zorlukları…

Her ne kadar iş hayatı içerisinde yoğun şekilde yer alsamda öncelikle ben bir anneyim. Bir kadın olarak en zor tarafı bir yandan ailenizin ihtiyaçlarına ve isteklerine cevap verip, aynı zamanda iş hayatın da yoğun tempoda çalışarak dengeyi kurabilmektir.

‘Rabia Şamlı’ Neden Tercih Edilmeli?

Söyleşimize başlamadan öncede söylediğim gibi ben bu işe hobi olarak evimde yaptığım kişiye özel tasarımlarla başladım. Demem o ki, amatör ruhla profesyonel işlere imza attım. Ürünleri tasarlarken kimseden etkilenmeyip sadece kendi isteklerimi kumaşa yansıttım. Bu da bizi sektörde ki diğer işletmelerden ayıran en büyük özelliklerden biri olduğunu düşünüyorum. Neden ‘Rabia Şamlı’ derseniz, bunun tek bir cevabı var; ‘Rabia Şamlı’ bir markadır.

Başarınızı Neye Borçlusunuz?

İçimde ki çalışma isteği ve kararlı karakterime borçluyum. Tabi ki her iş olduğu gibi bu da bir ekip işidir. Asistanından, üretim müdürüne, müşteri temsilcisinden sevkiyat sorumlusuna kadar her arkadaşım da aynı özveriyi görmek başarımın en önemli unsuru diyebilirim.

Tasarımlarınız Dönemsel Mi?

Tekrar altını çizerek söylüyorum, ‘Rabia Şamlı’, bir markadır. Bu markayı oluştururken nasıl ki hiç bir tarza ve döneme bağımlı kalmadım, bu da bu markanın kendine özgü, bir döneme bağlı kalmadan yeni bir tarz ortaya çıkarttığını göstermektedir. Bu yüzden tasarımlarımı belirli bir döneme bağlı kalmadan yapmayı tercih ediyorum.

Çalışanlarınızın Sizin İçin Düşünceleri Nelerdir?

Tabii bu soruyu onlara yöneltmek daha mantıklı olur. (Gülüşmeler) Ama bana yansıyan en yoğun tepki çalışanlarımın benimle yollarının kesiştiğinden dolayı duydukları mutluluk ve benim çalışma azmimden etkilendiklerini bana yansıtmaları diyebilirim.

YA DESTEK?

Bu sorunun tabii ki çok net bir cevabı var. Bana her zaman varlığını hissettiren ve güç veren eşim Selman Şamlı’dır. Kendisinin yoğun iş yaşantısına rağmen bugüne kadar ki süreçte gerek aile içerisinde dengeler konusunda yardımları, gerekse de benim iş hayatımın içerisinde ki varlığı ve yardımları en büyük motivasyon kaynağımdır. Eşime ne kadar teşekkür etsem azdır.

‘Rabia Şamlı’ Ya Nasıl Ulaşılabilir?

Türkiye’nin bir çok yerinde ‘Rabia Şamlı’ ürünlerini satan mağazaya rastlamak mümkündür. Takipçilerimiz, aynı şekilde e-ticaret sitelerinde de ürünlerimizi bulabilirler. Bunların haricinde sosyal medya hesapları  Facebook ve Instagram başta olmak üzere www.rabiasamli.com adresi üzerinden en yeni modellerimize de kolayca ulaşabilirler.

Sohbetimizin sonunda önümüzde ki yıllarda takipçilerinin ‘Rabia Şamlı’ ismini daha çok duyacağını söyleyen Rabia Hanım, iş hayatına atılmayı düşünen yahut iş hayatında yer alan kadınların  iyi bir marka olma yolunda profesyonel destek almaları gerektiğine dikkat çekerek sözlerini sonlandırdı.

Bu yoğun iş temposun da bize vakit ayıran Rabia Hanım’a bu keyifli sohbeti için teşekkür ederiz.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...