Güvenilir Marka ve Modeller Kervan'da

Güvenilir Marka ve Modeller Kervan'da
, Söyleşiler
Simge Otomotiv bünyesinde yer alan ve Düzce’de 1999 yılından bu yana Opel yetkili satıcısı olarak hizmet veren Kervan Otomotiv, sektörün tek bayan Bayi Operatörü Nuran Durdu tarafından yönetiliyor. Çalışanların büyük çoğunluğunun bayan olduğu Kervan Otomotive girdiğiniz an güler yüzlü çalışanlar sizinle ilgileniyor.

Simge Otomotiv bünyesinde yer alan ve Düzce’de 1999 yılından bu yana Opel yetkili satıcısı olarak hizmet veren Kervan Otomotiv, sektörün tek bayan Bayi Operatörü Nuran Durdu tarafından yönetiliyor. Çalışanların büyük çoğunluğunun bayan olduğu Kervan Otomotive girdiğiniz an güler yüzlü çalışanlar sizinle ilgileniyor.

Chevrolet ve Opel’i bünyesinde barındıran Kervan Otomotiv Bayi Operatörü Nuran Durdu ile sektörde bayan olmanın zorluklarından bahsettik.

34 PERSONELLE ÇALIŞIYORUZ

Opel Bayiliğini 1999 yılından itibaren biz devralmış bulunmaktayız. 1999 yılından bu yana yani tam 18 yıldır hizmet veriyoruz. Şu an bünyemizde çalışan 34  personelimiz mevcut.

2016 YILI 2015’DEN ÇOK DAHA İYİ GEÇTİ

Markamız 2016 yılında,  2015 yılına göre binek oto pazarında ilk 3’de , toplam pazarda ilk 5’de yer aldı. 2016 yılı bizim için hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yıl oldu. Güzel bir yıl kapanışına hazırlanıyoruz.

MARKAMIZA VE MODELLERİMİZE GÜVENİYORUZ

2017 yılı için geçen yıldan çok daha iyi bir tablo hedefliyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda bölgemizde Opel markasını üst sıralara çıkarmak için çalışıyoruz. Markamıza ve modellerimize güveniyoruz.

ÖTV ARTIŞININ ÖNEMLİ BİR ETKİSİ OLMAYACAK

Marka olarak ÖTV artışından ciddi anlamda etkilenmedik. 2017 yılında da vergi politikasında bir değişiklik olmazsa satışlarımıza önemli bir etkisi olacağını düşünmüyoruz.

INSIGNIA MARKAMIZIN AMİRAL GEMİSİ

2017 yılında tamamıyla yenilenecek INSIGNIA modelimiz,  markamızın amiral gemilerinden biri olan ASTRA modelimiz ile 2016 yılında yakaladığımız başarı grafiğini devam ettireceğimize inanıyoruz.

MARKAMIZIN BİLİNİRLİĞİ VE GÜVENİLİRLİĞİ VAR

2016 yılında ASTRA SEDAN, ASTRA HB, MOKKA, CORSA, INSIGNIA modellerimiz en çok sattığımız modellerimiz oldu.  İnsanlar bu modellerimizden ziyade markamızın bilinilirliği ve güvenilirliği için bizleri tercih ediyor.  Bize kafalarında bir modelle geliyorlar bazen burada fikirleri değişiyor.  Opel’i tercih eden insanlar öncelikle hizmet anlayışımızdan memnunlar.  Ayrıca tüketiciye hitap eden donanım  ve güvenlik ekipman  seviyeleri de bizi tercih etmelerinin sebepleri arasında.

YENİ YIL KAMPANYALARIMIZ VAR

Yeni yıl kampanyalarımız mevcut. Mesela  5 bin TL ye varan indirimler yapıyoruz.  ASTRA HP-MOKKA-INSIGNIA  modellerimizde Sıfır faiz imkanlarımız var. Yine INSIGNIA modelimizde takas indirimi, yeni yıl öncesinde uygulanan kampanyalarımız arasında.

 İYİ EKİP MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ BERABERİNDE GETİRİYOR

Ekip çalışması bence çok önemli. Hedefe bağlılık, sağlıklı iletişim, fikirlere özgürce katkıda bulunulması, performans hakkında geribildirim sağlanması, süreç ve sonuç odaklılık, çalışanların moral ve motivasyonunun yüksek olması , sürekli iyileştirmeye teşvik etmesi, çalışanların ait olma ve özgüven duygularının geliştirilmesi için önemlidir. Uzmanlaşmış bir ekiple çalışmak aynı zamanda müşteri memnuniyetinde de en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

TEST SÜRÜŞLERİMİZ MESAİ SAATLERİ İÇİNDE YAPILIYOR

Opel’in Test sürüşleri için plazamızda mesai saatlerimiz içinde randevulu olarak isteyen tüm müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 YETKİLİ SERVİSLERİN GARANTİLİ OLDUĞUNU ANLATIYORUZ

İnsanlar araçlarını yetkili servisleri getirmeli. Bu anlamda yaptığımız hizmetlerin garantili olması, uzman bir kadrodan  hizmet almaları  tercih sebeplerinin başında gelmektedir.  Yetkili servislerin genel de daha pahalı olduğuna dair düşünceler oluyor ancak biz hizmet sunduğumuz müşterilerimize verilen servisin arkasında durma garantisini anlatıyoruz.  Anlattığımız zamanda bu tarz ön yargıları da ortadan kaldırıyoruz. Müşterilerimiz de biz de memnun oluyoruz.

BU SEKTÖRÜN BÜTÜN KADEMELERİNDE TECRÜBEM VAR

Bir bayan olarak bu sektörde olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadım. Bunun nedeni sektörün hemen hemen her alanında edindiğim tecrübemdir diye düşünüyorum. Öncelikle işinizi sevmeniz çok önemli. Pozitif düşünmek, bazen risk almanın, bazen de sabretmenin dengelerini kurabilmek çok önemli. Profesyonel kariyerimde ulaştığım başarıda en önemli etken bu sektörün  bütün kademelerinde edindiğim geniş tecrübe oldu. Tecrübeyle beraber gelen  bilgi birikimi ve bu bilgiyi yönetmekte olduğum beceri ve kararlılık inancı iş hayatında ve yer aldığım sektörde kadın olarak çalışmanın herhangi bir olumsuz tarafı ile karşılaşmadım.

 

 

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yapan siz olun!...